این مطلب ۱۴۴ بار خوانده شده

لزوم خلق حماسه‌های بزرگتر با جمع شدن زیر پرچم ولایت

تأکید رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور بر لزوم تکرار لزوم خلق حماسه‌های بزرگتر با جمع شدن زیر پرچم ولایت است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش ایلام کوله بار به نقل از فارس  سردار محمدرضا نقدی صبح امروز در یادمان شهید کشوری و به مناسبت سالروز آزادسازی میمک در جنوب ایلام اظهار داشت: اگر بخواهیم در گذشته‌های خود متوقف نشویم باید در استمرار موفقیت‌ها و بازگوکردن رشادت‌های دوران دفاع مقدس برای نسل جوان امروز تلاش بیشتری داشته باشیم اما برخی می‌خواهند عکس‌های قدیمی و رشادت‌های قدیمی خود را پاک کرده و تنها به آن افتخار کنند. این در حالی است که دلیرمردان و مجاهدان و عشایر غیور به گذشته خود افتخار کرده اما دوست دارند در آینده نیز افتخارآفرین باشند.

وی ادامه داد: رزمندگان اسلام و عشایر دلیر علاقه ندارند در گذشته خود و در آن رشادت‌ها باقی بمانند. اگر بخواهیم این قهرمانی‌ها استمرار یابد و فرزندان‌مان ادامه‌دهنده راه قهرمانان گذشته کشور و انقلاب باشند باید با اتحاد و همدلی حماسه‌های بزرگتری را در آینده نیز خلق کنند و زیر پرچم اسلام و ولایت در برابر دشمنان صفوف خود را متحد کنیم.

نقدی تصریح کرد: ملت ایران مردمی پیرو علی‌بن‌ابیطالب (ع)بوده که فرمود هویت و شناسنامه و شرافت ما در این است که دشمن ظالم و یار ستمدیده باشیم. امروز که به قدرت رسیده‌ایم و به این عظمت دست یافته‌ایم و مزد تلاش‌هایمان را از خداوند متعال دریافت کرده‌ایم جا دارد غفلت نکنیم و فقط به ظلم متجاوزان نگاه کنیم. باید در عمل به کمک مستضعفان و مظلومان جهان بشتابیم. غیرت، شرافت و انسانیت ما اجازه نمی‌دهد که کسی در دنیا به ستمدیدگان ظلم کند و نباید در مقابل ظلم ستمگران سکوت کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید ملت ایران پیروزی‌های گذشته خود را استمرار بخشند و حماسه‌های میمک را در نقاط دیگر تکرار کنیم. جا دارد ملت ایران و مردم استان ایلام و عشایر منطقه حماسه ارتفاعات میمک را در ارتفاعات بیت‌المقدس و فلسطین محقق سازند. مردم عشایر ایلام باید پیشتاز سپاه اسلام در فتح فلسطین اشغالی باشند.

وی ادامه داد: امام راحل وعده دادند جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال خواهد داشت. این وعده و جمله امام در دوران دفاع مقدس بود که بارها تکرار شد و همه به خوبی می‌دانیم همه وعده‌های امام راحل تاکنون عملی شده و قطعا این وعده نیز در آینده‌ای نه چندان دور عملی خواهد شد.

وقتی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام به دنیا آمدند حوادث بزرگی در دنیا اتفاق افتاد که از جمله آنها شکستن و فروریختن ۱۴ کنگره از کاخ شاه ستمگر آن زمان ایران بود. امام راحل در این باره بیان فرمودند که این شکستن ۱۴ کنگره از طاق کسری شاید علامت این باشد که بعد از ۱۴ قرن اسلام جهان‌گیر خواهد شد و این قرن، قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین است.

این فرمانده ارشد نظامی اضافه کرد: عشایر و ایلات ایلام به ویژه ایل خزل حماسه بزرگ فتح میمک را در استان ایلام خلق کردند و امروز روز بزرگداشت آن حماسه بزرگ و تاریخی است. باید عشایر منطقه با صفوفی فشرده‌تر و با اتحاد و همدلی عشق ولایت را در خود و بیش از گذشته بارور سازیم و شعله‌ورتر کنیم. همه باید با همت و همدلی برای ساختن نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشورمان از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.