این مطلب ۱۵۷ بار خوانده شده
مسئول راهیان نور بسیج دانش آموزی ایلام:

راهیان نور دانش آموزی هدیه شهدا به نوجوانان است

"محمد رشید الماسی" گفت: راهیان نور بستری برای انتقال از خودگذشتگی شهدا به جوانان است.
نسخه مناسب چاپ

"محمد رشید الماسی"، مسئول راهیان نوربسیج دانش آموزی استان ایلام در رابطه با راهیان نور دانش آموزی گفت: راهیان نور دانش آموزی یک کار بزرگ فرهنگی و هدیه شهدا به جوانان و نوجوانان است.

 

وی دفاع مقدس را تجلی گاه حقانیت نظام اسلامی دانست و اظهار کرد: دفاع مقدس برداشتی از عاشورا و تابلویی از کربلاست .

 

این مسئول با بیان اینکه شهدا جانشان را با بصیرت تقدیم کردند افزود: یکی از بسترهایی که باعث می شود از خودگذشتگی های شهدا را به نسل جوان انتقال داد همین اردوهای راهیان نور است.

 

الماسی بیان کرد:باتوجه به اینکه دانش آموزان در سنینی هستند که تربیت و آموزش در آن‌ها تاثیرگذاری بالایی دارد، حضورشان در مناطقی که مربوط به راهیان نور و دفاع مقدس است نقش تاثیرگذاری در نوع نگاه و تفکر آنان دارد.

 

مسئول راهیان نور بسیج دانش آموزی ایلام  بیان کرد: حضور دانش آموزان در راهیان نور موجب می‌شود که رفتارها و واقعیات را ببینند و آزادانه در فضای فکری خود تصمیم بگیرند و تفکر کنند.

 

وی تاکید کرد: ممکن است در برخی جنبه‌ها صورت احساس وجود داشته باشد اما معمولا منشا ورود به تفکر و اندیشه از طریق همین حواس است و انسان براساس رفتارها و برخوردهایی که در محیط خود می‌بیند تفکر می‌کند و تصمیم می‌گیرد.

 

وی با اشاره به استقبال خانواده‌ها از اجرای طرح راهیان نور دانش آموزی گفت: دانش آموزانی که به مناطق عملیاتی دفاع مقدس سفر کرده‌اند، وقتی برمی‌گردند برای دیگر دوستان خود از خوبی‌ها و برکات راهیان نور می‌گویند، لذا سایر دانش آموزان نیز مشتاق می‌شوند.

 

وی  در خصوص آماده سازی فضای مدارس قبل از اعزام کاروان‌ها با هدف زیارت با معرفت، گفت: آماده‌سازی فضا برعهده‌ی مدیر و معلم مدرسه است که معمولا مدیران مدرسه تمامی علاقه‌مند هستند و من نظرم این بود مدرسه‌ای که دانش آموزانش به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند، مدیر و معلمان و حتی خدمتگذار نیز با اینان همراه باشند.

 

وی با بیان اینکه انجام یک زیارت با معرفت نیاز جامعه است، خاطرنشان کرد: اعتقاد من این است حرکت فرهنگی راهیان نور تاثیرگذاری‌ش از ساعت‌ها، روزها و بلکه ماه‌ها تدریس و انجام کار پرورشی در مدرسه بیشتر است.

 

 

منبع : روشنا

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.