فرمانده سپاه امام صادق (ع):

شاعران با اشعارشان دفاع از انقلاب را زنده نگه می دارند

سردار علی رزمجو در شب شعار حماسه دریا و در بین شاعران بیان کرد: شاعران با اشعار خود دفاع از انقلاب را زنده نگه میدارند.

به گزارش کوله بار به نقل از خبرگزاری بسیج از بوشهر، فرمانده سپاه امام صادق علیه السلام در شب شعر هفته دفاع مقدس که در مهمانسرای مجموعه خلیج فارس برگزار شد گفت: هنر شاعری به وقوع انقلاب اسلامی تحول و پیشرفت چشم گیری داشت و دارد.

رزمجو بیان کرد: اگر در تاریخ انقلاب نگاهی بی اندازیم در میابیم که بزرگان، نویسندگان، شاعران و هنرمندان مختلفی بودند که عمر گرانبهای خود را صرف علم، دانش شعر و شاعری  و بیشتر از این ها در شاعری به علوم بشری خدمت نمودند.

فرمانده سپاه امام صادق با بیان ویژگی های شعر اظهار کرد: شعر کلامی عاطفی و شور انگیز است که شاعر میتواند با بهره گیری این ویژگی و کار های هنرمندانه از شعر و شاعری همچنین تخیل شاعرانه خود و دیگر روش های فصاحت و بلاغت کلام خود را در دل و جان مخاطب وارد کند.

سخنران این مراسم با بیان اینکه شاعران و نوحه سرایان ۸ سال دفاع مقدس نوحه های حماسی و مهیج کننده می گفتند، ادامه داد: اشعار آن ها شور انگیز و عامل تهیج مردم برای حضور در جبهه ها و قوی ترین عملیات روانی در انقلاب اسلامی است.

 

علی رزمجو در جمع شاعران استان بوشهر ابراز کرد: شما شاعران عزیز با اشعار خود روح حماسی را طنین افکن می کنید و پایداری، دفاع از انقلاب اسلامی را زنده نگه می دارید.

شب شعر حماسه دریا در بوشهر برگزار شد

مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه امام صادق گفت: حماسه دریا نام شب شعر هفته دفاع مقدس امسال بود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه امام صادق علیه السلام  استان بوشهر بیان کرد: برنامه حماسه دریا به مناسبت هفته دفاع مقدس یکی از برنامه های سازمان بسیج هنرمندان بود.

مصطفی مردانی افزود: شب شعر حماسه دریا با حضور هنرمندان و شاعران تمامی استان بوشهر و با همکاری مشترک حوزه هنری، بسیج هنرمندان و دبیر خانه کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر برگزار شد.

 

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر اظهار کرد: در ۸ سال دفاع مقدس ما با تهاجم عراق تنها رو به رو نبوده ایم، تمامی دنیا با عراق همکاری نظامی و یا مالی میکردند و رزمندگان ما با دستان خالی جلوی این هجمه عظیم ایستادند که این رشادت ها نباید به دست فراموشی سپرد.

 

وی با بیان هدف این برنامه گفت: ذکر حماسه های رزمندگان دفاع مقدس در طول ۸ سال به زبان شعر و ادبیات و غنی سازی این نوع اشعار از اهداف برنامه حماسه دریا بود.

شایان ذکر است در پایان مراسم از شاعران تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

 

https://ilam.koolebar.ir/node/843

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.