نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:

خط مقدم مقاومت رسانه‌ای بسیج رسانه است/ آینده جهان جنگ رسانه‌ها خواهد بود

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت:خط مقدم مقاومت رسانه‌ای بسیج رسانه است، که ضروری است با یک طراحی هدفمند و به شکل جهادی در حوزه سخت‌افزار و نرم افزار حرکت کند.

به گزارش کوله بار از بوشهر، آیت‌الله غلامعی صفایی‌بوشهری امشب در آیین اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در بوشهر اظهار داشت: رسانه مفهوما به معنای عنصر ایجاد ارتباط میان مبدا و مقصد هستند که به شکل گویا، شیوا، رسا و موثر در بین مبدا و مقصد قرار گرفته است.

وی افزود: رسانه به عنوان پل ارتباط مبدا و مقصد تعریف می شود به طوری که اگر عنصر رسانه نباشد مبدا در تمامی اندیشه‌های خود متوقف و مقصد از داشته و یافته مبدا بهره مند نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: یکی از مهمترین عناصر رسانه‌ای کتب آسمانی مانند قرآن، تورات، انجیل و زبور یکی رسانه عرشی است که خداوند که مبدا هدایت است به واسطه این رسانه جامعه هدف مقصد را با دو نگاه نجات و کمال به سمت خود هدایت می‌کند که اگر کتب آسمانی نبود قطعا انسان‌های دچار بحران معرفتی و ابتذال زیستی می‌شدند .

وی با اعلام این که عنصر رسانه به تعبیر علمی و دانشگاهی بدون مبدا و مقصد مفهومی ندارد، بیان کرد: در صورت نبود جغرافیای مطلب، رسانه قادر به تولید و بازبخش خبر و ایجاد ارتباط نیست و مبدا و مقصد بی‌مفهوم خواهد بود.

 صفایی‌بوشهری بیان کرد: رسانه عنصر مهم و یک علت واسطه در عرصه حیات بشری جایگاه فوق‌العاده دارد که البته صرف به رسانه های مکتوب و دستگاه های دیداری و شنیداری نیست بلکه حیات و شرایط وجودی انسان همواره مقرون به رسانه است.

وی ادامه داد: یکی از لوازم حیات انسان رسانه است و جامعه بشری را نمی‌توان بدون رسانه تصور کرد که این رسانه گاهی کلام انسان و گاهی واسطه و گاه سیستم‌های نوین الکترونیک است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یادآور شد: ارتباط بین انسان و خدا که با دعا مفهوم پیدا می‌کند خود یک نوع رسانه برای بیان معرفت انسان است که اینها نگاه مفهومی به رسانه است.

صفایی‌بوشهری یادآور شد: در طول تاریخ بشری انسان محصول اندیشه ها و نوع تفکراتش بوده است که مولود اندیشه‌هایش است که بدین جهت نهنادهای مبدا توسط رسانه به دنبال مهندسی اندیشه‌های حوزه مقصد هستند.

وی ادامه داد: خداوند با رسانه به دنبال مهندسی فکر جامعه بشری است که بسیاری از نهادهای مبدا منحرف با این نگاه با رسانه به دنبال تحریف اندیشه‌های انسان به مبدا وجود هستند که سبب شده یک جنگ رسانه‌ای بین مبدا کرامت زایی برای انسان و مبدا سقوط شخصیت انسان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: با رسانه این دو خط کرامت و کمال و سقوط و ابتذال انسان در مقابل هم قرار گرفته‌اند و هر دو گروه از رسانه استفاده می‌کنند که در جامعه سیاسی و اقتصادی جهان این نوع مهندسی‌ها توسط رسانه طراحی می‌شود.

صفایی‌بوشهری گفت: به دلیل گسترش و تحولی که در سیستم رسانه تولید شده است، جامعه جهانی به طور فوق‌العاده ویژه بر عنصر تاریخی رسانه پافشاری می‌کنند و با رسانه به دنبال مدیریت افکار جامعه هستند.

وی بیان کرد: در ده اخیر بسیاری از حوادث مهم جامعه بشری در عرصه اقتصادی، فرهنکی، سیاسی و اجتماعی به واسطه رسانه مورد تهاجم به جامعه هدف بوده است که در براندازی‌های نرم جهان مانند رومانی گرجستان و در تحوالات اقتصادی و عرصه فرهنگی یک نهاد مبدا استکباری طراحی شده و توسط رسانه به تمام اضلاع هندسه جامعه هدف  رخنه کرده است.

 نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یادآور شد: در فتنه جدید نیز با همین ابزار به جامعه اسلامی ما حمله کردند که با مدیریت رهبری و هوشیاری مردم ناکام ماند.

صفایی‌بوشهری با اعلام این که جهان در شرایط ویژه جنگ رسانه ای است که در طول تاریخ دیده نشده، بیان کرد: عامل رسانه جهت نفوذ و تخریب در همه جهان وجود دارد که روزانه با سیستم‌های نوین به روز می‌شود.

وی یادآور شد: آینده جهان، جنگ رسانه‌ها خواهد بود و دشمن با تمام توان رسانه را در اختیار قرار می‌گیرد تا جهان را تخریب کند که وظیفه ماست مقاومت رسانه‌ای را طراحی و در مقابل این تهاجم مقاومت کنیم و هم حمله آنها را خنثی و هم با تهاجم هدایتی جامعه انها را هدف قرار دهیم.

  نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اعلام این که رسالت رسانه‌های ما بسیار سنگین است، گفت: ما به دنبال کرامت انسان و هدایت جامعه جهانی از طریق رسانه هستیم در حالی که استکبار برای تسلط بر منابع قدرت و ثروت از تهاجم رسانه‌ای استفاده می‌کنند.

 وی ادامه داد: در این راستا نیازمند تولیدات قوی رسانه‌ای هستم تا هر نوع بحرانی را فروکش کنیم ضمن این که از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان باید سیستم‌های نوین رسانه‌ای و ماهواره‌ای تولید و مدیریت آن را به دست گیریم.

صفایی‌بوشهری با اعلام این که خط مقدم مقاومت رسانه‌ای بسیج رسانه است، گفت: ضروری است بسیج رسانه با یک طراحی هدفمند و به شکل جهادی و هدفمند در حوزه سخت‌افزار و نرم افزار حرکت کند.

وی بیان کرد: استان بوشهر از دیرباز در عرصه رسانه دارای تاریخی بسیار پر معناست که  وجود مکتوبات مختلف نشان از نگاه مقاومت‌پذیری مردم این استان در مقابل اجانب دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یادآور شد: استان بوشهر همانطور که در خط مقدم دفاع از کشور، خوش درخشیده با حضور مطلوب و پررنگ رسانه‌های بسیار مناسب عمل کرده است.

صفایی‌بوشهری یادآور شد: نقش رسانه ها در توسعه استان قابل اغماض نیست و اگر در این راستا قلم زنند و مطالبه کنند، می‌توانند نقشی موثر در توسعه استان داشته باشند.

انتهای پیام/ 

https://ilam.koolebar.ir/node/711

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.